akcje towarzyszące

XII Rajdo-Biwak „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich” 

Zachęcamy do udziału w cyklicznej imprezie „RAJDO-BIWAK „Szlakiem Powstańców Wielkopolskich”, organizowany przez Szczep ZHP „Granica” Nowe Skalmierzyce. Najbliższa edycja rajdu odbędzie się w dniach 2-4 lutego 2018 r. Impreza ma na celu przybliżenie historii regionalnej oraz integrację środowisk harcerskich.

Rajd Powstanie 18

Zachęcamy do udziału w drugiej edycji rajdu – gry miejskiej po Poznaniu, która odbędzie się 27 grudnia 2017 roku. Tematem przewodnim będzie przygotowanie do wybuchu Powstania przez pryzmat różnych organizacji społecznych np. „Sokół” i Skaut. Tutaj zadania będą koncentrowały się wokół wstępnego wyszkolenia bojowego i działania w konspiracji.

HarcArt vol.4 

Po raz pierwszy na harcArcie spotkaliśmy się 3 lata temu w szkole Łejery, tematem tamtej edycji była II wojna światowa. Rok później w Ogrodzie Wilda 60 osób tworzyło graffiti z okazji rocznicy Poznańskiego Czerwca 1956. Tegoroczny temat związany był z 75. rocznicą powstania Armii Krajowej. Jubileuszowy rok 2018 poświęcimy Powstaniu Wielkopolskiemu.